Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щороку в Україні у період з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня – Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня – річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня – Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізації партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

З 25 листопада по 10 грудня пропонуємо учнівській та студентській спільнотам долучитись до обласного онлайн марафону «Дій проти насильства».

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вказаних вище днів, доступні за посиланнями, а саме:

1. Серія навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

Секстинг https://vimeo.com/464177511 ;
Секс-чатинг https://vimeo.com/464176 ;
Грумінг https://vimeo.com/46418153 ;
Зображення сексуального характеру, що використовуються помсти https://vimeo.com/464180697 .

2. Відеоролик «Почни говорити» – для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/477933967 .

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/292080839 .

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням https://rm.coe.int/leam-about-vour-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2 .

Всі вказані вище та інші матеріали Проекту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence- against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».