Порядок подання та розгляд заяв про випадки булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Процедура подання учасниками освітнього процесу заяви

про випадки булінгу (цькування) в ліцеї.

 

Якщо Ви або учень ліцею стали жертвою булінгу (цькування) чи були свідками такого діяння або отримали достовірну інформацію про нього, то необхідно обов’язково повідомити про це директора,  подавши заяву.

Зразок заяви

 

 

 

 

Т.в.о.директору Чернівецького

 професійного ліцею

автомобільного сервісу

В.В.Бойчуку 

 

(прізвище, ім’я, заявника)

 

(соціальний статус заявника)

Контактний телефон:________________________

 

Заява

Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування)____________________________________________.

                                     (прізвище, ім’я постраждалого)

Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати  діяння, які полягають  у психологічному, фізичному чи іншому насильстві над особою і носять системний характер.

 

 

 

_________________                                                   _______________

(дата)                                                                                          (підпис)

 

 

Термін розгляду заяви  до 30 днів.

Процедура розгляду заяви:

         1. Після отримання заяви директор видає розпорядження про  проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

         2. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор наказом створює комісію з розгляду  випадків булінгу та скликає її засідання. До складу комісії можуть входити педагоги, батьки учнів причетних до булінгу та інші зацікавлені особи.

         3. Якщо комісія визнала, що мало місце цькування, а не одноразовий  конфлікт чи сварка, то директор ліцею обов’язково робить повідомлення до уповноваженого підрозділу органів національної поліції та Службу у справах дітей Чернівецької міської ради (якщо булінг стосується неповнолітніх).

         4. Якщо комісія не кваліфікує діяння як цькування, а  постраждалий не згодний з цим, то він може звернутись із заявою до органів Національної поліції.  Таке право має і директор в разі незгоди із рішенням комісії.

         5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з підписами всіх членів комісії.

 

Порядок реагування  на доведені випадки    булінгу (цькування)

та відповідальність осіб причетних до нього

1. Про доведені випадки булінгу згідно рішення комісії директор обов’язково повідомляє органи Національної поліції України та Службу у справах дітей Чернівецької міської ради (якщо булінг стосується неповнолітніх).

2. Доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) або громадські роботи від 20 до 40 годин  – якщо цькували вперше. І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб. Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють (50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин).

3. Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

4. Особам, які постраждали від булінгу, стали його свідками, вчинили його,  практичний психолог та соціальний педагог після надходження заяви надають соціальну  та психолого-педагогічну допомогу у формі  консультацій, бесід, тренінгів.

Адміністрація ліцею