Доповідь про стан виховної роботи за І семестр 2017-2018 н. р.

Доповідь про стан виховної роботи

за І семестр 2017-2018 н. р.

 

Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу здійснює правове виховання нормативних і установчих документів : Концепція превентивного виховання дітей і молоді, Національна програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвиток духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

У ліцеї є перспективні плани виховної роботи. Окремими розділами річних планів визначено правове (морально-правове), превентивне виховання, формування здорового способу життя, профілактика насильства в учнівському середовищі та патріотичне виховання.

Одним з важливих напрямків роботи закладу є профілактика правопорушень та злочинності серед учнівської молоді.

З метою покращення правової обізнаності учнів важливе місце займає правова освіта. Декада присвячена правовому вихованню включає в себе наступні види роботи:

– лекції «Твої права та обов’язки»,  «Соціальний захист учнів та  запобігання порушення прав дитини», «Адміністративна та кримінальна відповідальність»; (1,2,3 курси);

– години спілкування «Шкідливі звички та їх вплив на збільшення правопорушень» – учні 1-го курсу;

–   бесіда з елементами практичних вправ «Конфлікт» – учні 2-го курсу;

–  подання інформації «Якщо тебе затримала міліція – що треба знати» – учні 1-го курсу;

–  брейн – ринг  «Закон – ти маєш знати» ІІ курс.;

– година спілкування з працівником Головного управління юстиції в Чернівецькій обл. на тему «Права та обов’язки батьків та дітей у законодавстві України»

Налагоджена співпраця з сектором Ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції та проводяться спільні заходи з профілактики злочинів та правопорушень до участі яких залучаються працівники правоохоронних органів.

Щоквартально працює лекторій «Закон і ми» за участю старшого інспектора Першотравневого  райвідділу поліції  Малика І.І.

Щомісячно здійснюються зустрічі з працівниками поліції які проводять індивідуальну роботу з учнями, схильними до правопорушень.

В ліцеї працює штаб профілактики, де розглядається поведінка учнів схильних до правопорушень та  задіяний батьківський комітет, учнівський парламент.

Діє система контролю за відвідуванням учнями занять.

 

 

Відвідування за І семестр 2017-2018 н. р.

№ гр Всього пропусків Без поважних причин   На відрахування
10 1742 175 Дмитрюк, Кущук, Мироняк
12 60 13
14 317 98
15 2118 1310 Гіду, Лучич, Новіков, Сорочан Гіду Д
16 2639 972 Арсенюк, Лучик, Ончуленко, Попадюк
17 1234 166 Москалюк, Голодрига О.
18 1902 476 Бонзак.
25 1601 352 Басько, Ніколаєсі, Писаренко, Самош, Івасюк
26 2501 353 Гостюк, Федорюк, Кирилеску Гостюк
27 1532  326 Волощук, Храб, Сирбин, Кравчук
28 970 170 Степанцов, Онуфрейчук, Петрованчук
35 1838 629 Іванюк, Петрунько, Круп Круп
36 1028 970 Байрамов, Васильєв, Кирстя, Оларь, Мамалига, Рекіта
37 2372 1378 Прохоров, Олоєр, Олоєрі, Рейвач, Смандич
38 3082 932 Багрій, Гордей, Попюк, Руснак, Скрипничук, Фетіла

На засіданнях педагогічних нарад заслуховуються звіти класних керівників, майстрів в/н про проведення роботи щодо запобігання вживання учнями наркотичних  речовин, алкоголізму та тютюнокуріння.

В ліцеї проводиться робота щодо попередження жорсткості та насильства в учнівському середовищі:

–                                             моніторингове дослідження обізнаності учнівської молоді з питань насильства та жорстокості (учні 1,2,3 к.)

–                                             семінар класних керівників та майстрів в/н на тему: «Правоосвітня та правовиховна робота в ліцеї»

–                                             години спілкування  для учнів І курсу «Види насильства»;

–                                             подання інформації «Ти не мусиш більше терпіти»: план особистої безпеки (розповсюдження брошур).

З метою запобігання правопорушень, злочинів адміністрація залучає до своєї роботи батьківський комітет ліцею, де розглядається поведінка учнів, які скоїли злочини, правопорушення та мають порушення дисципліни. На засідання батьківського комітету запрошуються батьки учнів, які мають пропуски без поважних причин, порушення дисципліни в ліцеї та за його межами.

Працює батьківський всеобуч за напрямками: правове виховання, насильство та жорстоке ставлення до дітей, просвітницька робота з проблеми ВІЛ/СНІДу, діти трудових мігрантів, здоровий спосіб життя (вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнокуріння, шкідливість енергетичних напоїв та інші види залежності).

В ліцеї щомісяця проводяться лекторії «Здоров’я», де з учнями працюють лікарі:

–                                             лікарі-інфекціоністи  Сорокатій С.А., Соколенко М.О.

–                                             медичний працівник Сарватинська С.П. (грудень -1,2,3 курси СПТУ та групи ТУ);(відеоролик – надання першої медичної допомоги, цикл за здоровий спосіб життя  – тютюнокуріння, алкоголізм, наркоманія)

Протягом навчального року здійснюється тісна співпраця навчального закладу та Чернівецького міського благодійного фонду «Нова сім’я». Працівниками фонду проводяться консультації учнів з проявами девіантної поведінки, круглі столи та години спілкування  з елементами тренінгових вправ спрямовані на профілактику вживання наркогенних речовин, ВІЛ-інфекції, пропаганда здорового способу життя.

Серед учнів І та ІІ курсів (215 чол.) проведено анкетування «Вивчення стану вживання учнівською молоддю наркотичних речовин, алкоголю, тютюнокуріння».

Сформовано банк даних дітей з проявами девіантної поведінки (7 чол.) та дітей трудових мігрантів. На кожного учня заведено соціальний паспорт та психолого – педагогічну  картку індивідуального діагностування. При здійсненні діагностичної роботи з виявлення учнів «групи ризику» щодо схильності прояву девіантної поведінки та скоєння правопорушень використовуються наступні методики:

1) первинна діагностика та виявлення дітей «групи ризику» (І к., вересень)

2) на вивчення пізнавальних процесів, а саме тест Равена Векслера; тести на вербально – логічне мислення; тести на увагу В. Анфімова;

3) на вивчення характерологічних особливостей – тести на виявлення типу темпераменту Айзенка виявлення типу акцентуацій опитувальник С.Г.Подмазіна;

4) вивчення емоційного стану та особливостей поведінки – виявлення рівня тривожності методика О.Кондаша; методика діагностики показників та форм агресії Басса – Дарки;

З учнями у яких виявлено поведінкові девіації та схильність до правопорушень проводиться корекційно-відновлювальна робота за програмою соціально-психологічного проекту  «Профілактика злочинності та правопорушень в ПТНЗ», «Корекційна програма роботи з учнями «групи ризику»,  схильними до вживання наркотиків, алкоголю, тютюнокуріння».

З педагогічним колективом проводяться семінари та круглі столи на теми:

«Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»

«Виховання молоді, його особливості в сучасних умовах»,

«Особливості соціального становлення молоді».

На виконання пункту 5 наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації «Про затвердження Плану заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді в навчальних закладах Чернівецької області на 2015-2020 роки» в Чернівецькому професійному ліцеї автомобільного сервісу протягом 2015 року.

1. Протягом 2017 року проведені благодійні акції на підтримку Збройних сил України (березень-грудень).

2. Перегляд документальних відеофільмів, присвячених  Революції Гідності (вересень);

3. Години спілкування «Ідеї демократії – основа українського суспільства», «Герої не вмирають» (жовтень);

4.Проведена урочиста лінійка «Виховуємо громадянина-патріота України» (вересень);

5.Тиждень правової освіти та національно-патріотичного виховання «Права і обов`язки учнів ПТНЗ в сучасних умовах» (листопад).

6.Оформлення тематичної полички «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!» (грудень);

7.Загальноліцейна лінійка «День гідності і свободи – крок  у Європу» (листопад);

8.До дня Збройних сил України проведені  змагання «Козацькі забави» (грудень).

9..Проведено обрядове св`ято «Від Андрія до Йордана» (грудень).

У І семестрі організовано роботу 9 спортивних секцій та гуртків з наступних видів спорту: атлетична гімнастика, баскетбол, волейбол, легка атлетика, настільний теніс, гирьовий спорт, туризм, футбол, шахи і шашки в яких займається 163 учні ліцею. Найбільша кількість учнів займається у спортивних гуртках атлетичної гімнастики (2 групи – 34 учні), шахів і шашок (17 учнів),  а також у спортивній секції з футболу (22учні).

З перших днів навчання проведена робота щодо підбору та формування списків учнів для занять у спортивних секціях і гуртках, перегляду їх фізичних можливостей, стану фізичного розвитку, проходження додаткового медичного огляду на предмет можливостей займатись обраним видом спорту.

Особлива увага була сконцентрована на підготовці наших юних спортсменів до обласних змагань, обласних спортивних ігор учнівської молоді ПТНЗ,  які проводились протягом першого семестру, окрім тренувальних занять у секціях і гуртках готувались до змагань обласного рівня через матчеві зустрічі з суперниками з інших навчальних закладів області.

У І семестрі проводились обласні змагання з таких видів: настільний теніс, шахи, баскетбол та волейбол.

Збірна команда ЧПЛАС зайняла І місце з шахів, з баскетболу ІІІ місце, з волейболу ІV місце а з настільного тенісу у нашої команди більш скромний результат.

Протягом І-го семестру 2017/18 навчального року паралельно з підготовкою до участі в обласних змаганнях вищезазначених збірних команд ЧПЛАС проходить посилена  підготовка у спортивних гуртках і секціях учнів-спортсменів ліцею з волейболу, баскетболу (стріт бол) настільного тенісу, шахів і футзалу, які готуються до наступних змагань.

Для належної організації роботи спортивних гуртків і секцій в нас є достатня кількість спортивного інвентарю і обладнання: м’ячі баскетбольні – 11шт., волейбольні – 10шт., футбольні – 10шт., гімнастичні обручі і палиці, скакалки, тенісні столи – 3шт., ракетки для настільного тенісу – 8шт., м’ячики настільного тенісу – 18шт., сітки для тенісного стола – 3шт., гантелі, гирі, тренажери тощо.

Протягом І семестру 2017 – 2018 н. р. в гуртожитку ліцею покращилася матеріально-технічна база: встановлено металеві решітки на вікна житлових кімнат. Ведеться постійний контроль за умовами проживання учнів в гуртожитку, вихователі слідкують за дотриманням розпорядку дня учнями ЧПЛАС. З учнями, які проживають в гуртожитку систематично проводиться профілактична та просвітницька робота, спрямована на здоровий спосіб життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм та морально – етичного виховання.

             Заступник директора з НВР                         Іванова О.С.